Umělá inteligence poráží mistry světa

DOTA 2 14 / 4 / 2019 • Napsal:

V San Franciscu se uskutečnil zápas mezi loňskými mistry světa OG (Ana, Topson, Ceb, Jerax, Notail) proti týmu botů společnosti OpenAI.

V minulosti se odehrálo již několik zápasů mezi umělou inteligencí a profesionálními hráči Doty 2. Většinou vyhráli lidé, a tak se očekával stejný výsledek i v tomto utkání. Je nutné zmínit, že vývojáři Botů neustále zdokonalují algoritmy a je tedy čím dál obtížnější stroje překonat.

První hra byla vcelku vyrovnaná, trvala necelých 39 minut. Lidé se bránili statečně, ale Boti jsou zkrátka příliš dobří, a tak získali první bod. Druhá hra byla úplně o ničem jiném. Trvala pouhých 21 minut a byla naprosto jednostranná. OG nedostali od Botů žádnou šanci se prosadit. Boti tak vítězí 2:0.

Tento zápas je dost možná pro umělou inteligenci zlomovým momentem. Dosud v téměř každé hře byl člověk poražen strojem, mezi nejznámější patří Šachy a Go. Ovšem Dota 2 je mnohem složitější než tyto hry. Jestli ještě někdy uvidíme člověka zvítězit nad umělou inteligencí není vůbec jisté.

Zdroje: liquipedia.net

Michal Mašika

Načítám...